Hayat Su Kristali

Dr. Masaru Emoto’nun Su Kristalleri Araştırması

Hepimiz gün boyunca insanlarla iletişim içerisindeyiz. Fakat kaçımız iletişim kurarken (tartışırken, eğlenirken, kızarken..) söylediklerine veya söylenenlere dikkat ediyoruz?

Birazdan alıntı yapacağım deneyi çoğunuz okumuş veya bir şekilde duymuşsunuzdur. Bu deney okuduktan sonra benim düşüncelerimi ve hareketlerimi değiştiren deneylerden biridir.

Dr. Masaru Emoto belli oda koşullarında farklı yerlerden alınan suları bir araya getiriyor. Suyu dondurarak kristalleşmiş hallerinin fotoğraflarını çekiyor ve karşımıza çıkan sonuç:

Temiz, çevre kirliliğinin az olduğu veya sevgi sözleri gibi olumlu sözler söylenen su kristalleri aynen kar tanelerinin bilinen modeli gibi çok parlak, yoğun motifli, simetrik ve çok renkli desenler oluşturuyor. Fakat;

Çevre kirliliğinin olduğu yerlerden alınan kristallerde veya kötü,olumsuz,nefret sözleri söylenen kristaller ise koyu renkli, asimetrik ve tamamlanmamış motifler oluşturmuştur.

Aynı şekilde dua etmek gibi manevi sözler de suların kristal hallerini olumlu bir şekilde değiştirmiştir. Şimdi size bu anlattığım kristallerden bir kaç örnek göstereceğim:

     

 Ve bu örnekler gibi birçok örnek mevcut. Şimdi bir düşünelim. Küçücük bir su kristali bile sözlerimizden bu kadar çok etkileniyorsa %70 i su olan insan yani biz ve çevremiz söylenen sözlerden ne kadar etkileniriz? Ve 3/4 ‘ü sularla kaplı olan dünyamızı düşünün. Masaru Emoto bu deneyi:


Bozulan dünyamız için bir şeyler yapmayıp yaralı ruhlarımızı iyileştirmediğimiz sürece fiziksel hastalıklar yüzünden acı çeken insanların sayısında hiçbir azalma olmayacaktır. Dünyadaki bozulma aslında ruhun bozulmasıdır. Ve bu darbe etkisi tıpkı denize düşen bir damlanın sonsuza açılan dalgalar yaratması gibi, tek bir ruhtaki bozulma bütün dünyaya dalga dalga yayılır ve bütünü etkileyen bir bozulma başlatır” şeklinde ifade ediyor.

Umarım bu bilgileri öğrendikten sonra söylediğimiz sözlere daha dikkat ederiz 🙂

Kaynaklar:

http://arsiv.indigodergisi.com/arsiv/burcin01_13.htm

http://sufizmveinsan.com/arastirma/sukristalleri.html

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.