Bıktım.

Cidden bıktım.

Herhangi bi “taraf” olamıyorum çünkü her “taraf” bok olmuş.

Önce tahminen senin de sinir olduğun tarafa tüküreyim.

Ulan ülkede tonla dinci var. Bu pislikler yüzünden ateistlere de atarlanamıyorum. Bu tipleri görüp de ateist olmamak saçma zaten. Ne günah varsa adamlar meşru göstermişler. Mezhep denen kavramınıza da tüküreyim. Her şey o kadar basitken nasıl bu hale getirebildiniz bu dini? Önüne gelene kafir, mürted, atayiz demekle kendinize cennette yer mi açtığınızı sanıyosunuz? Çok sığ bi laf olacak ama kullanma lan o zaman o kafirlerin icat ettiği lambayı, telefonu. Yemiyo dimi? Lafla her bi boku söyleyip pratikte bi adım atamayan cesaretinizi yesinler. Gandhi gibi yerli üretim yapalım diğerlerini boykot edelim diyecek cesaret de yok sizde. Ha pardon Gandhi de kafirdi zaten dimi. Anca geçmişinizle övünürsünüz. Ecdadımız şöyle güzelmiş böyle güzelmiş. Bebek katili ecdadını beşikteki oğlunu-torununu boğduranlar yönetiyodu sen de onların soyunu güzel devam ettiriyosun aferin. Sırf isminde İslam geçiyo diye İslam’ın kelime anlamıyla bile çelişen vahşileri desteklediniz. Ecdada benzettiniz herhalde yakın geldi biraz hareketleri. Maalesef ki bu ülkenin %45 ini falan oluşturuyosunuz. Tabi oy kullanmak şirktir diyerek beni kim nasıl yönetirse yönetsin diyenler de var bu orana dahil edemediğim. Bunlardan bi bok olmaz. Siz gidin Kuran’da kadınların adet olmasıyla ilgili ayetleri arapça dinleyip ağlayın zaten ötesine gidemezsiniz bu kafayla. Her kavramın içini boşalttınız zaten. Bak burası önemli çünkü iki “taraf” da aynı boku yiyo. Gittiniz vakit namazlara vermediğiniz önemi Cuma namazına verdiniz, farz olmamasına rağmen bayram namazlarına verdiniz.Adam her gün namaz kılsın bi Cuma’ya gitmesin anında kafir, mürted ilan edin zaten. Bütün sene camış gibi yatın sonra bi Ramazan’da söylene söylene, küfür ede ede, trafikte canavarlaşarak oruç tutun, akşam olunca da yine söylene söylene,ıkına ıkına 20 rekat amele gibi teravih kılın. Sonra da ben Allah’a karşı sorumluluğumu yerine getirdim deyin. Ne biçim din be sizinki? Fakiri doyurmak nerde? Yolda kalmışa yardım etmek nerde?Yanlış yapan evladın bile olsa her zaman en doğruyu savunmak nerde? Gerçi Cübbeli gibi beyin yamyamları demiyo mu sen anlamazsın bu kitabı diye? Adam biliyo hitap kitlesinin beyinsiz olduğunu tabi. Neyse geri kalan kısmında biraz da okuyanlar tükürsün zaten dökün içinizdekileri gitsin.

Bi de diğer “taraf” var ki bana kalırsa deminkinden pek de bi farkı yok bu “taraf”ın. -ki ben de bu taraftaydım bi zamanlar-

Ulan ile başliyicam buraya tükürmeye de.

Ulan hem yüce Atatürk, Ata’m izindeyiz gibi laflar ediyosun hem de o “adam”ın ideallerine uygun en küçük bi adımı atmaya bile üşeniyosun. Deminki kesimi eleştirirken çok rahattın ağzına geleni söylüyodun tabi. Kendini de aynı şekilde eleştirebiliyo musun? Diyosun ki ben “kemalistim”. Ne yaptın peki sen Atatürk’ün tebrik edebileceği? Ne çaba gösterdin bu yolda? Saygı duruşunda durdum istiklal marşı söyledim feysbuk tivitırda bi şeyler paylaştım. Bu mu senin Ata sevgin? İçini boşalttınız, bunu da şekilde bıraktınız siz de.Sen de ecdadım şöyle güzeldi böyle güzeldi diyenler gibi geçmiş zamanlı cümleler kurup Ata’nı övüyorsun anca. O senin Atam dediğin adam sabah akşam kitap okuyup yeni fikirler üretiyordu. Sen napıyosun peki? Kapitalizm bokuna saplanmışsın debelendikçe daha da batıyosun bokun içine. Sokağa bi baktın mı yanından geçip giden kız-erkeklerden ne farkın var? Hepiniz aynı fabrikadan seri üretimle çıkmış gibisiniz. Adını da moda koymuş birileri. Her hareketinizi moda belirliyo artık. Kız dediğin pembe sever,barbie oynar,küfür etmez,kendi fikrini pek söylemez,yemek-temizlik yapar,kardeşlerine bakar,ilerde de zengin koca buldu mu tamam. Erkekler zaten hep ayrı sıkıntılı. Giderler babasının aldığı ayfon 6’yı,araba anahtarını kafelerde vs milletin gözüne gözüne sokar. Çünkü milletin beynine sokabileceği bi düşüncesi yoktur. Varsa yoksa araba konuşur,karı-kız keser, futbol muhabbeti açıldı mı kapanmaz, ağzından küfür eksik olmaz ve etraftakiler de bunu ayıplamaz, her yerde her şekilde ağırlığını koyar, hem döver hem sever… Bu mu sizin “Ata’nızın izi” ? Hangi kitapları okudun diye soruyosun adam ilkokul yıllarına geri dönüyo sayabilmek için. Çok aptal bi nesil var. Her yerde var. Bundan sonra da bi şeylerin değişebileceğine dair hiç bi ümidim de kalmadı. Etraf mantıksız-savunduğu ideallerle çelişen insancıklarla dolu ve böyle olduğu sürece hepsi insancık kalmaya devam edecek. Daha söylenecek çok şey var ama bu saatte anca bu kadar oluyo.

İnsan olmak için çabalayanlara selam olsun…

Berk Akgün

(07.11.2015 – 04:20)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir